Frakce

Starý brod

Seveřané, předci Rohirů, jsou převážně zemědělci, chovatelé koní, řemeslníci a obchodníci. Starý brod vznikl na křižovatce obchodních cest u brodu přes Anduinu, proto zde potkáte i trpasličí a jiné kupecké výpravy ze vzdálených krajů. 

Podrobnosti ZDE.

Ostružná

Půlveliký, pokojný národ, který se snaží žít co nejvíce v poklidu. Mají blízko k přírodě, rádi zakládají zahrady a pěstují obilí a zeleninu. Milují dobré jídlo a vaří jedinečné pivo. Některým rodinám se nedostává tolik klidu, kolik by se jim líbilo a proto stále častěji odcházejí přes Mlžné hory hledat lepší místo k žití.

Podrobnosti ZDE.

Meddědovci

Svérázný národ kožoměnců, ctí a milují vše živé, živí se zemědělstvím, sběrem a tím, co jim poskytnout zvířata. Nikdy nezabíjí kvůli potravě, s oblibou ale loví skřety a jiné zlé bytosti. Chovají včely a pečou pověstné medové koláče. 

Podrobnosti ZDE.

Dúven Tirith

Malý tabor Thranduilových hraničářů se během posledních let rozšířil i o nevojenské obyvatele. Těm stísněnost nových jeskyní nesvědčí a raději usínají pod korunami tisíciletých stromů. V blízkost statečných bojovníků se cítí v bezpečí.

Podrobnosti ZDE.

Opuštěný tábor

Před dvaceti lety dorazilo z jihu za obživou několik mladých lidí. Káceli stromy, které plavili po řece na jih do dolů nebo na stavbu lodí.
Ze zbytků dřeva stavěli milíře a pálili dřevěné uhlí - to prodávali trpaslíkům z Khazad-Dûm. Jednou tábor opustili, nikdo neví proč, ani kam se poděli. Nedávno se v opuštěném táboře usídlilo několik mladých lidí, kteří zkouší štěstí daleko od domova.

Nový Othrikar

Když se král Glain II. doslechl o elfím stěhování, vyslal s obchodníky i zvědy a průzkumníky. Roku 1066 t.v. našel prospektor Norgili na úpatí Temných hor slibnou žílu a následujícího roku založil s pověřením krále poblíž nálezu osadu Nový Othrikar. Ta je pod suverenní správou Khazad-dûm, tak zde platí trpasličí zákony a daně.

Bestiář

Raději spíše bojujete než hrajete? Nevadí vám střídat role? Přihlašte se za bestiář - jídlo a celodenní zábava zajištěna!

Podrobnosti ZDE.

Typy hráčů:

Dobrodruzi (plnohráči)

• Jsou plně zapojeni do příběhu, řeší své osobní linky i okolní děj.
• Postavy jsou pro-vázané s ostatními.
• Postavu si vytvoří sami, společně s námi nebo využijí některou z předpřipravených postav.

Obyvatelé (polohráči)

• Jsou plně zapojeni do příběhu v rámci své frakce s minimem osobních linek.
• Postavy jsou prová-zané s ostatními jen okrajově.
• Nechávají se unášet okolím a reagují na události, které přinese doba.
• Užívají si své každo-denní povinosti a oživují prostředí, např. rolník, bylinkář, voják, kovář, lovec atp.